13 czerwca 2016

O nas

Centrum Dietetyki DietoMed zostało stworzone z pasji. Naszą misją jest pomoc w terapii nadwagi, otyłości oraz chorobach dietozależnych. Prowadzimy poradnictwo dietetyczne zgodne z aktualną wiedzą naukową oraz dokładamy wszelkich starań aby nasz pacjent spełnił swoje oczekiwania.

Gabinety Dietetyczne DietoMed znajdują się w Rzeszowie oraz w Brzozowie.

Nazywam się Anna Wargacka, jestem dietetykiem klinicznym. Ukończyłam dwustopniowe studia na kierunku dietetyka. Pracę magisterską broniłam na Śląskim

Uniwersytecie Medycznym. Dietetyka jest dla mnie pasją, która zaczęła się jeszcze w liceum, kiedy w Polsce dietetyka nie była aż tak popularna jak dziś, jednak zawsze wierzyłam w istotną rolę tej młodej dziedziny nauki, która ma kluczowe znaczenie w profilaktyce i utrzymaniu zdrowia.

Myślę, że moja misją jest promowanie zdrowego stylu życia, pokazywanie pacjentom ile możemy dać naszemu organizmowi, dzięki prawidłowo zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej. Dlatego w szczególności specjalizuję się w chorobach dietozależnych, cywilizacyjnych. Stale rozwijam swoje umiejętności, śledząc badania naukowe, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Ukończyłam studia podyplomowe „Psychodietetyka z neurobiologią mózgu”. Umiejętności z zakresu psychodietetyki pozwalają nie tylko lepiej zmotywować pacjenta ale również pomóc mu w zmianie stylu życia na stałe.

 Moją praktykę opieram na dietetyce klinicznej, zgodnej z badaniami naukowymi. Zawodowo pracuje w gabinecie dietetycznym. Jestem właścicielem Centrum Dietetyki DietoMed w Rzeszowie. Prowadzę zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Rzeszowskim. Aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Diabetyków w Rzeszowie. W wolnych chwilach uprawiam kolarstwo górskie oraz odkrywam nowe smaki gotując w kuchni.

 

mgr Anna Wargacka 

dietetyk kliniczny