• Zadzwoń: +48 537 660 060, 507 781 575
Open

Wizyta psychodietetyczna

Wizyta psychodietetyczna

Wizyty kontrolne są niezwykle ważnym elementem współpracy z dietetykiem. Na wizycie sprawdzamy efektywność wprowadzonych zaleceń. W przypadku wizyty psychodietetycznej szczególnie kładziemy nacisk na zmianę nawyków żywieniowych, a nie na precyzyjne stosowanie diety.

psychodietetyka

Pierwsza konsultacja psychodietetyczna pozwala poznać problemy z jakimi pacjent zgłasza się do gabinetu. Kolejne kroki wizyty uwarunkowane są potrzebami pacjenta, ustalany jest cel kolejnych wizyt oraz zalecenia.

Na wizytach kontrolnych skupiamy się na psychoedukacji, formułowaniu zaleceń, wspólnie umawiamy w jaki sposób radzić sobie z trudnościami. Dzięki wizytom psychodietetycznym pacjent pracuje nad poprawą swojej relację z jedzeniem, pozbywa się błędnych przekonań dotyczących odżywiania, trenuje wzmacnianie poczucia własnej skuteczności

Ponownie wykonujemy badanie składu ciała lub pomijamy ten punkt wizyty jeśli stan pacjenta tego wymaga. W razie konieczności weryfikujemy dzienniczek żywieniowy lub zmieniamy metodę pracy. Wspieramy, motywujemy, odpowiadamy na pytania, pracujemy nad prawidłową relacją z jedzeniem. Rozmawiamy o problemach, które wystąpiły od ostatniej wizyty, szukamy wspólnie rozwiązań, wykonujemy adekwatne ćwiczenia psychodietetyczne. Formułujemy kolejne zalecenia, które pacjent wdraża do następnej konsultacji.