• Zadzwoń: +48 537 660 060, 507 781 575
Open

Blog

metamorfoza klientki dietomed
Categories Blog

Wywiad z pacjentką gabinetu Dietomed, Panią Agatą

Zwykle to my odpowiadamy na Państwa pytania. Dzisiaj to my, postanowiłyśmy je zadać. Rozmawiałyśmy z Panią Agatą, która współpracuje z nami już ponad rok. Byłyśmy ciekawe jak zmieniło się jej życie po zrzuceniu zbędnych kilogramów. Pani Agata zechciała podzielić się z Państwem swoją historią i odpowiedziała na kilka pytań.

Czytaj więcej Wywiad z pacjentką gabinetu Dietomed, Panią Agatą

Categories Blog

Indeks sytości – czym jest – co jeść, aby być sytym dłużej?

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś/próbowałaś zrzucić zbędne kilogramy to z pewnością nie raz doskwierało Ci uczucie głodu, które zmuszało Cię niejednokrotnie do sięgnięcia po dokładkę posiłku lub podjadania. Ciężko nie zauważyć, że po niektórych produktach jesteśmy bardzo długo syci, po innych niestety szybko burczy w brzuchu. Produkty, po których jesteśmy najedzeni dłużej, posiadają wysoki indeks sytości. Co to takiego?

Czytaj więcej Indeks sytości – czym jest – co jeść, aby być sytym dłużej?

dieta na urode
Categories Blog

Dieta na urode

O zdrowym odżywianiu w ostatnich latach mówi się bardzo dużo. O tym, jak wpływa na kondycję, pracę serca, mózgu, wątroby i innych narządów. Edukujemy wciąż o konsekwencjach nieodpowiedniego odżywiania. A może by tak raz, poruszyć temat urody?

Czytaj więcej Dieta na urode

Categories Blog, Wiedza

Wyrażanie miłości przez jedzenie

Każdemu z nas Święta kojarzą się z biesiadowaniem przy suto zastawionym stole. Podobnie wygląda każda rodzinna impreza, spotkanie towarzyskie czy wizyta u dziadków. Na przyjście przyjaciół szykujemy coraz to bardziej wymyślne ciasta, sałatki, przekąski i trunki. A każdego gościa częstujemy kawą/herbatą i chcemy nakarmić. Przygotowując kolejną blachę ciasta na święta, czy smażąc stertę kotletów pragniemy okazać bliskim jak są dla nas ważni, że nam na nich zależy.

Czytaj więcej Wyrażanie miłości przez jedzenie

Categories Blog, Wiedza

Czy otyłość to tylko defekt kosmetyczny?

Odchudzanie to temat najczęściej poruszany w mediach i programach śniadaniowych. Odchudzamy się “do sylwestra”, “do lata”, “do wesela”, po to, żeby dobrze wyglądać w stroju kąpielowym czy kreacji balowej. Tak jakby odchudzanie wiązało się tylko z wyglądem zewnętrznym. Czy odchudzamy się, tylko po to, żeby sukienka wyglądała lepiej, a spodnie od garnituru pasowały? Czy naprawdę liczy się dla nas tylko efekt wizualny? Niestety, bardzo często tak jest.

Czytaj więcej Czy otyłość to tylko defekt kosmetyczny?

Categories Blog

Jak nie przytyć w święta?

1. Święta to 3 dni, nie miesiąc

Święta nie trwają tak długo, żeby zdążyć przez ten czas przytyć kilka kilogramów. Niestety, kto nie lubi świętować? Z tego względu, że to takie przyjemne, zaczynamy świętowanie już od Mikołajek obdarowując się kilogramem słodyczy, a kończymy je dopiero po Święcie Trzech Króli, kiedy wyjadamy posylwestrowe resztki. W konsekwencji zamiast trzech dni świąt, uzyskujemy cały miesiąc obżarstwa. A już miesiąc beztroskiego zajadania się nadprogramowymi kaloriami może skutkować przybraniem kilku kilogramów.

Czytaj więcej Jak nie przytyć w święta?

1 2 3 6