• Zadzwoń: +48 537 660 060, 507 781 575
Open

mgr Katarzyna Gaber

Psycholog kliniczny Katarzyna Gaber

mgr Katarzyna Gaber

psycholog kliniczny

We współpracy z drugim człowiekiem staram się wydobyć cały jego wewnętrzny potencjał i dobro. Przyjmuję człowieka takim jakim jest – z całą bazą doświadczeń, emocji i przeżyć. Podstawową wartością jest relacja i poczucie bezpieczeństwa w kontakcie klient – psycholog. Za tym idzie zaangażowanie w proces sprzyjający pozytywnej zmianie.

Każdy specjalista pracuje inaczej, dostosowując metody i narzędzia do aktualnych potrzeb klienta. Moim celem jako psycholog i psychodietetyk jest wzmocnić sprawczość oraz wydobyć zasoby klienta, aby wspólnie wypracować równowagę w diecie, odżywianiu się oraz innych sferach życia – całego funkcjonowania danej osoby, aby przywrócić oczekiwany balans.

Wspólnie z klientem szukamy obszaru, który sprawia mu największą trudność i tego na czym w pierwszej kolejności chciałby się skupić. Praca opiera się na współdziałaniu, zaufaniu oraz otwartości na nowe, nieznane. Obszary na których szczególnie skupiam się w pracy to sfera emocji, samooceny, radzenia sobie ze stresem, błędne nawyki żywieniowe, zniekształcenia poznawcze.

Zaburzenia odżywiania to obszar szczególnie mi bliski – od kilku lat stale poszerzam swoją wiedzę z zakresu problemów z jedzeniem. Współpracuję z osobami borykającymi się z anoreksją, bulimią bądź napadowym objadaniem się. Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie o specjalności klinicznej. Dodatkowo: Studium Zaburzeń Odżywiania w Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania we Wrocławiu o profilu psychologicznym oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu Psychodietetyki. Niezmiennie dokształcam się, czytam i uczę, aby moja wiedza była w pełni proporcjonalna do potrzeb klienta, a zakres poznanych narzędzi adekwatny do podejmowanych działań pomocowych.

Jako psycholog pomagam w osobom, które doświadczają kryzysów życiowych związanych z obecną sytuacją, problemami o charakterze egzystencjonalnym (poszukiwanie sensu życia, problemy z pojęciem wolności) oraz rozwojowym.

Istotne etapy pracy z psychologiem to, między innymi: określenie źródła problemów; znalezienie czynników podtrzymujących dany problem oraz wypracowanie nowych sposobów na rozwiązywanie osobistych trudności oraz uwolnienie od napięć.

Certyfikaty i dyplomy