10 czerwca 2016

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta

 

Pierwsza wizyta ma na celu poznanie problemu pacjenta. Zostaje przeprowadzony dokładny wywiad żywieniowy, dzięki któremu dietetyk może ocenić niedobory i błędy w dotychczasowej diecie. Przeprowadzamy badanie składu ciała za pomocą nowoczesnej technologii bioimpendacji. Na pierwszej wizycie pacjent dostaje wstępne zalecenia żywieniowe.

Zalecane jest aby pacjent przyniósł ze sobą wyniki swoich badań krwi, zażywanych leków i suplementów oraz zalecenia lekarskie dotyczące swoich chorób, jest to niezbędne do dopasowania odpowiedniej dietoterapii.

Zachęcamy pacjentów do prowadzenia dzienniczka żywieniowego przez kilka dni przed wizytą. Diabetycy powinni również zapisywać swój poziom glukozy.

 

Wizyty kontrolne

Wizyty kontrolne są niezbędne do kontrolowania postępów pacjenta. Przeprowadzamy ponownie analizę składu ciała. Dietetyk werfikację skuteczności diety. Kontrole motywują pacjenta, nakierowują na założone wcześniej cele. W razie konieczności pacjent jest wspierany przez psychodietetyka lub psychologa.

 

Badanie składu ciała

Zwykła waga domowa, pokazuje tylko masę ciała. Często jest to zupełnie niemiarodajne, ponieważ niekiedy podczas odchudzania i ćwiczeń fizycznych wzrasta masa mięśniowa, a masa ciała nie zmienia się, nie oznacza to wcale iż pacjent nie stracił tkanki tłuszczowej, wręcz przeciwnie jego skład ciała poprawił się. Dzięki regularnym analizom możemy kontrolować zmieniający się skład ciała i dostosowywać dietę oraz ćwiczenia fizyczne do pacjenta. Z każdym kolejnym badaniem, tworzy się indywidualna historia pacjenta, która pozwala nam śledzić postępy, jednocześnie stanowi doskonałą motywację. Profesjonalny analizator medyczny wykazuje się duża precyzją i dokładnością, dzięki czemu może być wykorzystywany do badań naukowych.

InBody270 to nowoczesny i jedyny na Podkarpaciu specjalistyczny (medyczny) analizator składu ciała.
 InBody270 bada i analizuje następujące parametry :

– masa ciała
– masa mięśni szkieletowych
– masa tkanki tłuszczowej
– całkowita zawartość wody w organizmie
– beztłuszczowa masa ciała (FFM)
– BMI
– procentowa zawartość tkanki tłuszczowej
– wskaźnik talia-biodra (WHR)
– podstawową przemianę materii (BMR)
– kontrola tkanki tłuszczowej
– kontrola mięśni
– kontrola masy ciała
– ocena balansu ciała (dzieci)
– wykres rozwoju (dzieci)- na siatkach centylowych, doskonałe do oceny rozwoju dziecka- Tylko u nas!
– segmentalną analizę tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej (prawego i lewego ramienia, prawej i lewej nogi, tułowia)
– kontrola tkanki tłuszczowej
– ilość białka i substancji mineralnych
– impedancja każdego z segmentu i każdej częstotliwości
– plan treningowy
– ocena otyłości
– ocena odżywienia
– historia składu ciała
Analizator składu ciała InBody podczas analizy uwzględnia RZECZYWISTY POMIAR i nie uwzględnia danych empirycznych takich jak wiek, płeć czy budowa ciała (wpisywane przed wykonaniem analizy).
Analizatory innych firm nie uwzględniają rzeczywistego pomiaru a tylko szacunkowy zatem dostarczają dane zbliżone do rzeczywistych wartości dla ludzi przeciętnych, ale nie takich jak osoby starsze, sportowcy, niewysportowani mężczyźni czy dzieci (źródło http://www.medfitness.pl/produkt/inbody270/).

Przeciwwskazaniem do badania jest:
Ciąża, miesiączka, rozrusznik serca.
Badanie najlepiej nie wykonywać do 2h po posiłku oraz przed wysiłkiem fizycznym.
Podczas badania wymagane są bose stopy oraz rozebranie się do bielizny lub lekkie ubranie, ściągniecie biżuterii.